Kuchnia w małym domu jednorodzinnym

29 maja 2018

 

Wiele osób decyduje się na budowę małych domów jednorodzinnych. Powody są oczywiste – chcą mieć własny dom, to jest ich marzenie, jednak nie posiadają dużego budżetu żeby go wybudować. Jednocześnie wystarczy wejść na stronę homekoncept i zobaczysz, że istnieje duży wybór projektów domów jednorodzinnych również zajmujących małe powierzchnie.

 

Jednocześnie w takim domu często trzeba iść na kompromisy dotyczące wielkości domu. Nie można sobie pozwolić na taki układ pomieszczeń jaki byśmy chcieli. Jednocześnie projekty domów jednorodzinnych potrafią zaskoczyć swoim projektem i mimo skromnych rozmiarów wizualnie wydają się duże.

 

Kuchnia w małym domu jednorodzinnym

 

To jest najbardziej „trudne” pomieszczenie. W innych zawsze można pójść na jakiś kompromis, jednak kuchnia bez względu na to jaki projekt domu jednorodzinnego weźmiemy pod uwagę musi zawierać pewne stałe elementy. Ciężko wyobrazić sobie na przykład kuchnię bez zlewu, albo bez lodówki, czy piekarnika.

 

Żeby jednocześnie nie zajmować zbyt dużo miejsca w i tak już ograniczonym projekcie domu jednorodzinnego często stosuje się kilka zabiegów. Jednym z popularniejszych jest przeniesienie jadalni do salonu, oraz otwarte połączenie kuchni z salonem.

 

W ten sposób kuchnia nie dość, że wydaje się wizualnie większa, to faktycznie jest w niej więcej miejsca. Pamiętaj, że nawet mały projekt domu jednorodzinnego może być komfortowy do mieszkania, jeżeli zostanie dobrze zaprojektowany.