Jak sprawić by klient polecał biuro aranżujące wnętrza?

26 czerwca 2018

To normalne, że każdy kto prowadzi firmę projektującą wnętrza chce by prosperowała tak dobrze jak inmagine.pl .

O sukcesie i pozycji na rynku aranżacji wnętrz decyduje wiele czynników. Kluczową rolę ogrywają tu klienci, o których zawsze trzeba dbać – bez nich żaden biznes nie ma racji bytu. Jeśli są zadowoleni z usług projektowania wnętrz, polecają tę usługę innym. Jak sprawić, by robili to jak najczęściej?

Jakość komunikacji na linii architekt-klient ma ogromne znaczenie. Trzeba wsłuchiwać się w potrzeby odbiorców i starać się jak najlepiej poznać ich oczekiwania względem aranżacji wnętrza. Należy nawiązywać z nimi konstruktywny dialog – pozwolić się im wypowiedzieć. Do tego celu można wykorzystywać np. firmowego bloga i social media. Zachęcać klientów do pozostawiania opinii w serwisach typu Opineo, można postarać się zdobyć ich atencję ciekawym wpisem czy atrakcyjnym zdjęciem z ostatniego projektu wnętrza. Zapraszać do komentowania i oznaczania postów/fotografii odpowiednimi hasztagami.

Godnym polecenia przy tej okazji rozwiązaniem jest również zamieszczanie opinii klientów na firmowym profilu w social mediach. Dzięki temu wiedzą oni, że ich głos ma dla firmy znaczenie.

Jeśli właściciel chce, aby firma projektująca wnętrza była polecana, trzeba zaproponować coś w zamian, np. drobną zniżkę na projekt zarówno dla polecających, jak i klientów pozyskanych z polecenia. Przemawiając językiem korzyści, można zdziałać naprawdę sporo. Klienci lubią dostać coś extra, jakiś drobny gratis. Można „częstować” klientów długopisem z logo firmy, czy próbką farby. Mała rzecz, a cieszy – firma aranżacji wnętrz zaś punktuje w oczach klientów i rośnie szansa, że nie tylko wrócą, ale również zachęcą innych do kupna projektów w firmie.

Fachowa, profesjonalna pomoc w dziedzinie projektowania wnętrz zawsze jest w cenie. Klienci niejednokrotnie mają problem z podjęciem decyzji – wahają się, nie mają dostatecznego rozeznania ofercie itp. Trzeba okazać im wsparcie i pomóc dokonać wyboru. Można być pewnym, że takie podejście wcześniej czy później zaprocentuje.

Jeśli firma projektująca wnętrza będzie zalecała się do tych zasad na pewno pozyska nowych, świeżych klientów. Kto wie, może będą to bardzo duże inwestycje, które będą szansę na całkowity rozwój firmy?