Odboje stalowe i ich kształty – czy mają znaczenie?

26 czerwca 2018

 

Jeżeli chcesz kupić odboje stalowe to z pewnością zauważysz, że są one w różnych kształtach. Wystarczy wejść na stronę http://www.henkar.pl by przekonać się jaki duży jest wybór odbojów stalowych. Czy to jaki kształt wybierzesz ma znaczenie? Na to pytanie odpowiedź poznasz w tym artykule.

 

Kształt odbojów stalowych – jak na nie wpływa?

 

Przede wszystkim kształt określa gdzie może zostać una użyta.

 

  • Jeżeli ma chronić róg, to albo możesz użyć odbojów stalowych narożnych, albo dwóch odbojnic prostych. Wszystko zależy od twoich preferencji.

  • Jednak jeżeli chcesz chronić np. słup to wtedy przydadzą się odboje stalowe w kształcie litery „U”.

 

Te dwa przykłady pokazują, że kształt ma znaczenie. Jeżeli chcesz zainwestować w tego typu zabezpieczenia to przede wszystkim zastanów się gdzie chcesz ich używać. Bardzo często wystarczą odboje proste i one będą wystarczającym zabezpieczeniem np. twojego sklepu przed zniszczeniem.

 

Być może widziałeś kiedyś film, jak do sklepu wjechało rozpędzone auto. Straty z pewnością były ogromne. Nawet jeżeli sklep dostał jakieś ubezpieczenie, to przez długi czas nie można było z niego normalnie korzystać. Gdyby natomiast sklep otaczały odboje stalowe, wtedy zniszczenia byłyby znacznie mniejsze. Oczywiście nie mówię, że sklep by nie ucierpiał – wiele zależałoby od tego jak rozpędzone byłoby auto. Jednak z pewnością ucierpiałby mniej.

 

Według mnie warto inwestować w takie zabezpieczenia, ponieważ ich cena nie jest duża, natomiast potrafią one uratować skórę.