Używana suwnica – czy warto?

20 sierpnia 2018

 

Oszczędności przy zakładaniu firmy i jej prowadzeniu są ważne. Suwnica jest urządzaniem stosunkowo drogim. Oczywiście kupowanie nowej w http://www.panda.pl/ jest gwarancją jakości. Mimo to wiele osób zastanawia się nad używaną suwnicą i wykorzystaniem jej w swojej firmie. Czy jest to aby na pewno dobry pomysł? W tym artykule się mu przyjrzę i rozważę za i przeciw.

 

Używana suwnica

 

  • Z pewnością pozwala ona zaoszczędzić sporo pieniędzy. Używany sprzęt może być nawet o kilkadziesiąt procent tańszy od nowego, a przy tym być w bardzo dobrym stanie technicznym.

 

  • Jednocześnie, żeby ocenić czy dana suwnica jest warta swojej ceny potrzebna jest wiedza techniczna, która umożliwi ocenę jej stanu.

 

  • Używana suwnica często nie będzie służyła tak dobrze i tak długa jak nowa.

 

To czy wybrać taki rodzaj sprzętu, czy też inny to decyzja, którą powinien podjąć przedsiębiorca. Wiele tak naprawdę zależy od tego jak dużym budżetem się dysponuje, oraz od swoich przekonań. Wiele osób korzysta z używanego sprzętu (również w firmie) i są z niego zadowoleni. Natomiast inni kupili jeden raz używany sprzęt i się od razu nadziali na wadliwe urządzenia. Kupując używaną suwnicę potrzeba jest trochę szczęścia i sporo wiedzy, która umożliwi dokonanie dobrego zakupu.

 

Dlatego też samemu przed podjęciem decyzji rozważyłbym wszystkie za i przeciw, napisał je na kartce i na ich podstawie podjął najlepszą możliwą decyzję.